Kurz korálkování pro začátečníky

Na tomto kurzu se budeme věnovat základním technikám výroby bižuterie, seznámíme se s různými druhy korálků, bižuterních kovodílů a návlekových materiálů a naučíme se základní techniky používané pro výrobu bižuterie.

  • Naučíme se vyrobit jednoduchý návlek korálků na lanko a profesionálně jej zakončit - ukážeme si také další možná využití bižuterního lanka, například víceřadé či proplétané návleky, výroba náušnic a další.
  • Seznámíme se s technikou ketlování (výroba řetízků z korálků a drátků) a ukážeme si, jak tuto techniku využít k výrobě náušnic, náhrdelníků či náramků.
  • Naučíme se používat základní bižuterní kovodíly - ukážeme si jak se pracuje se spojovacími kroužky, co to je kalota, jak ukončit nejběžnější druhy návlekových materiálů, jak zpracovat některé druhy ozdobných kovodílů, jaké existují druhy zapínání a jak vybrat to správné
  • Seznámíme se s paměťovým drátem - nejjednodušší způsob, jak si vyrobit vlastní náramek.

Materiál:
Budeme pracovat se skleněnými korálky české výroby a nebo s korálky z přírodních materiálů, s bižuterním lankem a základními bižuterními kovodíly. V ceně kurzu je všechen potřebný materiál a zapůjčení pomůcek.

Pokročilost:
Kurz je vhodný pro začátečníky. Nejsou vyžadovány žádné předchozí znalosti či zkušenosti. Předpokládá se kladný vztah k ručním pracem.

Trvání:
Kurz trvá přibližně 3 hodiny.