Obšívání kabošonů

Na tomto kurzu se naučíme základní způsob, jak zpracovat ploché bižuterní kameny (kabošony, Swarovski Rivoli či jiné ploché objekty bez dírek) do šitých korálkových šperků. Naučíme se základní způsob obšití kabošonu pomocí peyote stehu a vyrobíme si tak přívěsek či jednoduché náušnice a povíme si vše potřebné k tomu, abyste si byli schopni poradit s obšíváním kamínků různých tvarů či velikostí a povíme si také jak na jednoduché zavěšení či zdobení obšitých kamenů.
Se začátečníky si ukážeme obšití kulatého, oválného či mírně nepravidelného kamínku, s pokročilejšími účastníky si můžeme ukázat jak na obšívání kamenů "problematických" tvarů (čtverce, obdélníky, nepravidelné tvary).

Materiál:
Budeme pracovat s japonským rokajlem (TOHO, Matsuno) velikosti 11/0 a 15/0 a s bižuterními kameny ze skla či přírodního kamene. Máte-li doma kámen (kabošon, přívěsek, ploché sklíčko, kamínek od moře ...), které byste si rádi obšili, vezměte jej s sebou a můžeme jeho zpracování zkonzultovat a nebo jej přímo na kurzu zpracovat. V ceně kurzu je všechen potřebný materiál a zapůjčení pomůcek.

Pokročilost:
Kurz je vhodný pro mírně pokročilé a šikovné začátečníky. Předpokládá se alespoň základní znalost peyote stehu.

Trvání:
Kurz trvá přibližně 3-4 hodiny.