Pravoúhlý steh (CRAW)

Na tomto kurzu pronikneme do tajů prostorového pravoúhlého stehu (CRAW). Tato technika se často používá pro výrobu jednoduchých prostorových útvarů z větších korálků, ale má své místo i v šitém šperku, kde se díky své struktuře a snadnému tvarování používá pro výrobu složitých prostorových konstrukcí. My si na kurzu ukážeme základní postup při šití prostorového pravoúhlého stehu včetně tvarování rohů a následného zpevňování a tvarování prošíváním hran a vyrobíme si drobný čtvercový komponent, který můžeme dále ozdobit například našitím korálků Matubo Miniduo nebo všitím kuličky či rivolky. Takový komponent nám poté může posloužit třeba jako náušnice, základ prstenu či komponent do víceřadého náramku.

Materiál:
Budeme pracovat s japonským rokajlem velikosti 11/0 a případně s dalšími typy korálků. V ceně kurzu je kompletní materiál na výrobu náramku (včetně lanka a kovodílů). Upozorňujeme že výroba náramku je poměrně pracná a je možné, že si jej budete muset dokončit doma.

Pokročilost:
Kurz je vhodný pro mírně pokročilé a zdatnější začátečníky, předpokládají se předchozí zkušenosti s korálkováním a dobrá prostorová představivost.

Trvání:
Kurz trvá přibližně 3-4 hodiny.