Dutinka z ohňovek "Fiorentina"

I "obyčejná" šitá dutinka může působit velmi noblesně a elegantně - a právě nový design "Fiorentina" je toho důkazem. Jednotlivé moduly z ohňovek a korálků Miniduo jsou spojovány pomocí rokajlu systémem, který možná znáte z populárních síťovaných dutinek. Výsledkem je bohatě zdobená korálková šňůra o hranatém průřezu. Tímto způsobem je možné ušít celý náhrdelník a nebo pro úsporu času a materiálu našít jen kratší kousky, navléci je na lanko a proložit jinými druhy korálků (výborně se doplňují třeba se sluníčky - cínovkami) a nebo je naketlovat jako náušnice. Vytvoříte tak vskutku luxusní a neotřelý šperk s nádechem historie.

TIP: i samostatné moduly této dutinky se dají použít jako jednoduché korálkové korálky - mají tvar drobné hranaté rondelky a krásně doplňují třeba menší vinutky či korálky z minerálů

Materiál:
Budeme pracovat s mačkanými korálky Matubo Miniduo a 8/0, japonským rokajlem o velikostech 11/0 a 15/0 a s 4mm ohňovkami. V ceně kurzu je materiál na vytvoření cca 10 centimetrů dutinky (což vyjde například na jeden pár náušnic a základ náhrdelníku)

Pokročilost:
Kurz je vhodný pro mírně pokročilé a šikovné začátečníky. Předpokládají se předchozí zkušenosti s šitím z korálků.

Trvání:
Kurz trvá přibližně 3 hodiny.