Dutinky šité herringbone stehem

Na tomto kurzu se naučíme jednu ze základních technik šití z korálků - takzvaný herringbone steh.
Jedná se o populární, relativně snadný, rychlý a velmi efektní steh, jehož kořeny bychom našli v Africe u kmene Ndebele a který patří mezi nejpopulárnější a nejuniverzálnější techniky šití z korálků.
My se na kurzu budeme věnovat zejména jeho dutinkové variantě - hotová šitá dutinka se dá nosit jako náramek či náhrdelník a nebo použít k zavěšení přívěsku.
Během kurzu si ukážeme dvě nejčastěji používané varianty těchto dutinek - klasickou "rovnou" dutinku o hranatém průřezu a dále "kroucenou" dutinku s jemným spirálovým vzorem, který můžeme nechat vyniknout vhodnou volbou různých velikostí korálku. Se zdatnějšími účastníky si ukážeme další "finty", jako je například vkládání větších korálků do rovné dutinky bez nutnosti přerušit šití, jak používat v dutinkách různé velikosti korálků a jak ušít dutinku o větším počtu korálků na obvodu. A samozřejmě si také ukážeme, jak dutinku zakončit a jak připevnit zapínání.
Z kurzu si odnesete několik vzorků dutinek - podle toho, jaké všechny varianty vyzkoušíte.

Materiál:
Budeme pracovat s českým rokajlem zn. Preciosa ve velikostech 11/0 - 8/0 a případně s mačkanými či broušenými korálky na dozdobení V ceně kurzu je všechen potřebný materiál a zapůjčení pomůcek.

Pokročilost:
Kurz je vhodný pro mírně pokročilé a šikovné začátečníky. Zkušenosti s šitím z korálků výhodou.

Trvání:
Kurz trvá přibližně 3 hodiny.