Náhrdelník s obšívaným kabošonem - celodenní kurz

Na dnešním celodenním kurzu pronikneme do tajů šitého šperku a základů korálkování a vyrobíme si efektní náhrdelník s obšívaným kabošonem.

Co všechno se naučíme?

Trochu teorie.
Povíme si, jaké korálky jsou pro šité techniky vhodné, vysvětlíme si jak fungují velikostí rokajlu a jaký je rozdíl mezi českým, čínským a japonským rokajlem, jaké používáme návlekové materiály a pomůcky, jaké druhy kamenů jsou vhodné k obšívání.

Základy peyote stehu.
Jedná se o jednu z nejuniverzálnějších a nejpopulárnějších technik šití z korálků a ideální steh pro ty, kdo s šitím z korálků začínají. Ukážeme si základní princip peyote stehu a naučíme se touto technikou ušít efektní korálkové korálky ve tvaru válečku či dutinky, které dále využijeme jako součást našeho náhrdelníku.

Obšívání kabošonů.
Kabošon je název pro druh výbrusu bižuterního kamene s plochou zadní a vypouklou přední stranou, obvykle bez dírky. My si ukážeme, jak využít peyote steh k obšití kulatého či oválného kabošonu (či jiného bižuterního kamene či plochého korálku a vytvoříme tak ústřední komponent našeho náhrdelníku. S pokročilejšími účastníky, kteří zvládnou samotné obšití kabošonu rychleji, se podíváme na různé možnosti zdobení obšitého kabošonu - například pomocí třásní či našívání korálků.

Kompletace.
Na závěr si náš náhrdelník zkompletujeme - naučíme se zakončovat bižuterní lanko a používat základní bižuterní kovodíly. Šité komponenty zkombinujeme s většími korálky, navlékneme na bižuterní lanko a osadíme koncovkami a zapínáním dle vaší volby.

Budeme pracovat s nejkvalitnějším japonským rokajlem značek TOHO, Miyuki a Matsuno, českými skleněnými korálky a s různými druhy bižuterních kamenů či knoflíků ze skla, polymerových hmot, přírodních kamenů či jiných materiálů. K zakončení použijeme bižuterní kovodíly z obecného bižuterního kovu a nebo z chirurgické oceli.

Z kurzu si odnesete kompletní nositelný náhrdelník.
V ceně je veškerý použitý materiál a zapůjčení pomůcek.
Máte-li doma nějaký kámen, který byste si rádi zpracovali do šperku (kabošon či jiný bižuterní kámen, knoflík, kamej, oblázek od moře ...) můžete si jej vzít s sebou - na kurzu můžeme prokonzultovat jeho zpracování a pokud to bude možné, můžete si jej hned na kurzu zpracovat.

Kurz je vhodný pro šikovné začátečníky a mírně pokročilé. Předchozí zkušenosti s korálkováním výhodou.