Něco málo o mně

“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.” ― Charles Bukowski

Jmenuji se Nela, ovšem ve světě informační dálnice a zejména pak ve světe korálkovém jsem také známa pod přezdívkou Gi nebo Gianelle.

Co dělám?

  • Jsem - lidově řečeno - korálkářka. Zaměřuji se zejména na výrobu originálních autorských šperků technikou šití z rokajlu (beadweaving) - tato technika byla po dlouhá léta mým koníčkem, láskou a vášní a od roku 2011 také mým povoláním.
  • Baví mě velké a výrazné šperky, netradiční kombinace barev a materiálů - a pokud mi řeknete, že něco z těch korálí prostě udělat nejde, nejspíš to ještě ten den zkusím.
  • O své dlouholeté zkušenosti s technikou šití z korálků a všechny své šílené i méně šílené nápady a zdroje inspirace se s vámi ráda podělím na kurzech korálkování - kurzy pořádám v mnoha městech ČR a z mé nabídky si vyberou začátečníci i pokročilí.
  • Spolupracuji s českými prodejci a výrobci korálků - ( Na Spirále, Matubo Beads, Rutkovsky , dříve také Korálkárna Zrzavá Kočka a Preciosa Ornela), tvořím návody, které můžete najít zde na mém webu, na webech spolupracujících firem či v českých i zahraničních časopisech (Korálki, Beading Polska, Perlen Poesie ...) zaměřených na tvoření z korálků.
  • A možná mě z dřívějška znáte jako "zlou adminku" z českého internetového diskuzního fóra o korálkování - www.beadforum.cz.
Nelucha Nelucha v Bahia Palace Nelucha s náhrdelníkem

Žiju pro blbé nápady, kreativita je mou základní životní potřebou, která se se mnou táhne už od dětství a snad neexistuje technika, řemeslo, kutilské či umělecké odvětví, které kterému bych aspoň jednou trošku nepřičichla - a když zrovna náhodou nepracuju, toulám se s foťákem po městech i po lesích a nebo jen tak pro zábavu tavím sklo, zpívám si ve sprše a máchám si nohy v potocích, jezerech, mořích i oceánech. Jsem sova (nebo sůva? neřkuli můra?), noční pták, svobodná duše, milovník chaosu a maximalismu, fascinují mě doby dávno minulé, legendy a mýty a dávno zapomenuté příběhy, které nikdy nikdo nezapsal a kterým chci svou tvorbou znovu vdechnout život. Jsem introvert jak sviň, ale pokud jsem "mezi svými", tak tu hubu nezavřu jak je den dlouhý. Mám ráda vůni šeříků a růží, ledové kafe po ránu a pozdně noční hluboké konverzace nad lahví dobrého vína a hledání krásy i tam, kde ji na první pohled nikdo nehledá.

Nemám žádné umělecké vzdělání. Původně mi hrozilo, že bych snad mohla být "ajťákem" a tak trochu "nerd" jsem dodneška, ale brzy jsem pochopila, že touto cestou možná vlastně ani jít nechci a vzala jsem to smykem přesně na opačnou stranu. Ve svém oboru jsem samouk - nebo spíš samorost - vždycky jsem si ráda dělala věci po svém a ani toto není výjimka.