Náušnice "Marrákeš"

Foto - Marrákeš

Možná budete tyto orientálně laděné náušnice znát z galerie firmy Preciosa Ornela na Flickru - vznikly speciálně pro firmu Preciosa Ornela, jako ukázka korálků s travertinovou povrchovou úpravou - a to jsem si jako správný "travertinofil" nemohla nechat ujít, že jo ;).

A protože mě tyto náušnice doslova chytly za srdce, můžete je vyzkoušet také. Velice příjemně se šijou a použití farfallí dodá celé konstrukci stabilitu. A určitě neskončíte pouze u jedněch.

Budete potřebovat:

  • Klasiku - jehlu na korálky a nit, nejlépe Nymo, Superlon či Fireline. Pokud máte raději vlasec, mohlo by tu fungovat i s ním, ale netestovala jsem.
  • Korálky ve tvaru dvoudírkových cihliček o rozměrech 4x6 mm
  • Korálky ve tvaru kuliček o průměru 4mm
  • Rokajl Preciosa Farfalle (neboli "mašličky", anglicky hovořící je budou znát jako "berry beads" nebo "peanut beads") 2x4 mm (tedy ty menší)
  • Kulatý rokajl o velikostech 11/0 a 8/0 (nejlépe Preciosa, ale lze použít i "japonce", záměny možné, klidně můžete použít i jiné velikosti rokajlu z tohoto velikostního rozpětí, vystačíte si klidně i jen s velikostí 8/0)
  • Dva větší korálky - třeba kapky nebo kuličky - na zavěšení dospodu. Pokud chcete. můžete je nahradit kovovým přívěskem, obšitým spajkem, střapcem z řetízků a nebo je tam nemusíte dávat vůbec
  • Klasické bižuterní komponenty - aspoň čtyři spojovací kroužky, dva ketlovací nýty a dva náušnicové háčky dle vašeho výběru

Schéma:

Schéma - Marrákeš

Tipy:
Pokud se vám nepovede sehnat doporučený rozměr cihliček, můžete zkusit použít dvoudírkové cihličky o jiném rozměru - a nebo čistě teoreticky také rullu, bi-beads nebo dvoudírkové čtverečky. Pak ale budete muset také patřičně upravit velikost kuliček a případně také počty rokajlů, našívaných na obvod.
Pro zpevnění můžete každou řadu ještě jednou prošít (bez přidávání korálků) a preventivně zapošít.
A když už jsme u těch úprav, vůbec se nemusíte bát našít na obvod náušnice další zdobení a nebo spojit více těchto komponentů k sobě. Experimentujte, je to zábava!

Výsledek:

Foto - Marrákeš Foto - Marrakéš