Korálkové korálky - "melounky"

Tyto drobné šité korálky si zamilujete. Šijí se snadno a rychle a použitím různých druhů ozdobných korálků či změnou počtu korálků v základní konstrukci můžete pokaždé vytvořit zcela odlišný druh šitého korálku.
Na kurzu se naučíme vytvořit základní konstrukci tohoto korálkového korálku (lichý peyote steh) a ukážeme si, jak lze změnou počtu řad či změnou počtu korálků v řadě změnit velikost či tvar výsledného korálku. Následně budeme tuto základní konstrukci dále zdobit našíváním dalších typů korálků - budeme pracovat třeba s drobnými mačkanými či broušenými korálky, dvoudírkovými korálky, malými rondelkami a jinými druhy korálků. Z kurzu si odnesete několik hotových korálků.

Materiál:
Budeme pracovat s českým a japonským rokajlem ve velikostech 11/0 - 8/0 a na zdobení budeme používat mačkané a broušené korálky české výroby. Během kurzu si ušijeme obvykle několik kusů různých korálkových korálků (dle vašeho přání a vaší šikovnosti). V ceně kurzu je všechen potřebný materiál a zapůjčení pomůcek.

Pokročilost:
Kurz je vhodný pro všechny úrovně pokročilosti, kurz mohou absolvovat i zdatnější začátečníci. Předchozí zkušenosti s šitím z korálků a nebo základní znalost peyote stehu vítány.

Trvání:
Kurz trvá přibližně 3 hodiny.