Základy techniky Freeform

Na tomto kurzu se naučíme základy techniky freeform - jedná se o populární a velmi kreativní techniku výroby šitého šperku, která spočívá ve volném střídání použitých druhů a barev rokajlu i stehů, kterými šijeme. Výsledkem této techniky je vždy originální, neopakovatelný šperk.

Na kurzu si vyrobíme základní freeformový náramek, na kterém se naučíme základní principy této techniky - řekneme si jak nejlépe volit barvy a druhy materiálu, jak začít s šitím, jak vytvářet síťovanou strukturu typickou pro freeformové šperky, jak do freeformu zakomponovat větší korálky, jak dát výslednému výrobku tvar, jak se vypořádat s chybami či nedostatky a jak hotový výrobek zakončit a přidat zapínání.
Na kurzu bude možné zakoupit originální "freeform mixy" - předem připravené směsi korálků na výrobu freeformových šperků.
Kurz je určen pro mírně pokročilé a šikovné začátečníky, předpokládá se znalost peyote stehu nebo jiné techniky šití z korálků.
Vzhledem k časové náročnosti této techniky je možné, že náramek nestihneme na kurzu dokončit. V tom případě můžete využít možnosti e-mailových konzultací.