Freeform pro pokročilé - celodenní kurz

Na tomto kurzu techniky freeform pro pokročilé se společně pustíme do tvorby velkého freeformového náhrdelníku.
Na začátku práce se podíváme na materiál se kterým budeme pracovat a společně zvolíme vhodnou konstrukci a tvar šperku.
Ukážeme si jak navzájem pospojovat předem připravené šité komponenty, jak přecházet mezi různými stehy a technikami a jak dosáhnout požadovaného tvaru šperku, podíváme se na různé možnosti zdobení či tvorbu různých zajímavých detailů, které lze do freeformových šperků zakomponovat, ukážeme si mnoho fint a fíglů, které nám při tvorbě freeformových šperků mohou ulehčit práci a samozřejmě se (alespoň teoreticky) podíváme na různé možnosti zakončování a zapínání u freeformových šperků.
Výsledkem našeho snažení bude základ náhrdelníku (vzhledem k časové náročnosti práce je pravděpodobné, že si budete muset šperk dokončit doma).

Pozor - na kurz je nutné s sebou donést hotové polotovary. Připravte si minimálně tři až pět kusů (ale možno i více), ideálně jeden větší (min. 25mm) ústřední komponent a k němu několik menších - čím menší budou, tím více si jich připravte.


Může se jednat o:

Takhle třeba vypadaly moje polotovary k černo-zlatému náhrdelníku výše.
Komponenty není třeba nijak zvláště "zdobit" (třeba našívat nějaké třásně nebo pikotky na okraj) - naopak budou se lépe zpracovávat, pokud zůstanou neozdobené. Pokud na nich ale nějaké zdobení našité bude, není to problém.
Nit po dokončení každého polotovaru pevně zapošijte; pokud vám na konci práce zbyde dostatečné množství neroztřepené nitě), můžete ji na výrobku ponechat a na kurzu ji využít k dalšímu šití. Pokud nebude nitě dost a nebo bude roztřepená, raději ji ustřihněte, na kurzu si navážeme novou.
Co se barev týče, nebojte se a použijte svoje oblíbené - na kurzu bude k dispozici dostatek materiálu (hotové freesměsky, rokajl i doplňkové korálky, takže určitě dáme dohromady něco, co bude k vašim polotovarům ladit. Pokud chcete mít jistotu, odsypte si trochu korálků, které jste použili k šití polotovarů a vezměte si je na kurz s sebou.

V ceně kurzu je jedno velké (cca 50g) balení freeform mixu (směs rokajlu, mačkaných korálků, minerálů a dalších druhů korálků vhodných na techniku freeform) + další spotřebovaný materiál (na místě budou k dispozici další "volné" korálky tak, abyste si svou směsku mohli doladit přesně dle potřeby).
Budete-li chtít, můžete si donést část materiálu (a nebo klidně i všechen materiál) z vlastních zásob. Cena kurzu se v takovémto případě nemění.

Kurz je určen pro pokročilé účastníky, ideálně takové, kteří již mají zkušenosti s technikou freeform (klasické náramky, obšívané kuličky ...). Předpokládají se bohaté zkušenosti s šitím z korálků a schopnost samostatné práce. Tento kurz není vhodný pro začátečníky a pro korálkářky, které s technikou freeform zatím nemají žádné zkušenosti.


Z kurzu 29.7. 2017 v Brně


Z kurzu 28.4. 2018 v Brně